Krásné šaty

Z dílny Šíleného Kloboučníka...

31. října 2011 v 8:00
Dnes se vám zase pochlubím další mou srdeční záležitostí, co se módy týče. Je jedna česká značka, kterou uctívám stejně tak jako mou milovanou Metamorphose, Angelic Pretty nebo Baby! Umí totiž vykouzlit ten pocit uvnitř srdce, že to co nosím není jen kus oblečení, ale přenádherné šaty z bizardního světa iluzí. (Oh, a jak bych si přála, abych takové věci dokázala vytvářet též!)

Tonak je prestižní česká značka, která byla založena již v roce 1799 a která vyrábí... klobouky! Všichni Ti okoulující mladí aristokraté z předminulého století nosívali klobouky právě s jejich jménem, všechny ty krásné kýčovité dámy nosívaly přezdobené klobouky právě od nich. A ač jejich dnešní tvorba je uzpůsobená potřebám nynější doby, v jejich modelech stále zůstala spousta z té elegance 19.století a něco malinko i z té bizardní "kýčovitosti".

Cosplay ze světa Kuroshitsuji: Ciel Phantomhive

16. října 2011 v 19:44
Ciel Phantomhive je mladý aristokrat s temnou minulostí, žijící v obřím sídle na samotě, vždy doprovázen Temným Komorníkem Sebastianem. Kurotshitsuji, jako manga, je mou srdcovou záležitostí, a sám Ciel mou inspirací. V některých ohledech chci být jako on - tak křehký, krásný, ušlechtilý... snadno zranitelný, a přesto silný. S tajemnou atmosférou kolem sebe, někdo, koho si ostatní váží. (Mluvím o jeho charakteru v manze, to co z něj udělali v anime komentovat nebudu...)

Proto jsem se rozhodla ušít si šaty jaké nosí, a stát se na pár chvil jím. Můj cosplay měl premiéru na Animefestu 2011, a díky té paruce mě někteří lidé ani nepoznali :D


Nové ošacení~

27. srpna 2011 v 20:38
Po dlouhé době sepisuji nějaký ten článek, ač velmi povrchně zase o hadrách. Ale móda je velkou součástí toho, kdo jsem. Je pro mne velmi důležité, co nosím... odráží to mou duši, to, kým jsem.

Po dlouhé době nastal čas obměny šatníku (protože v tom, co nosím se už necícím svá). Vyházela jsem asi 1/4 věcí ze skříně... a brzy to prodám, abych si mohla koupit věci jiné. Vlastně se budu zbavovat všech Sweet Lolita věcí, a svůj styl přesunu více do Dolly, Vintage, Gothic Lolity a Aristokrat stylů.

Nějaké věci už k prodeji mám, další se zde objeví brzy: http://www.votocvohoz.cz/uzivatele/25-petraeliarosa/predmety

A je to skvělý pocit! Rozprodat věci, co už nenosím a v kterých se necítím, abych si mohla nakoupit spoustu nových zcela úchvatných kousků (*_*). Nejsem člověk, co pořád prodává a nakupuje, všechny mé věci jsou mi velmi blízké a vážím si jich... jen mi přijde zbytečné je držet zavřené ve skříni, kde jen zabírají spoustu místa, když je nenosím. Někomu jinému poslouží lépe:) Za normálních okolností svůj šatník moc nerozprodávám, ale poslední dobou procházím velkou změnou, takže staré já musí pryč, aby udělalo prostor nové osobnosti!

Tolko k úvodu, a teď se tu budu chlubit tím, co všechno si v blízké době chci pořídit! :D

(spousta obrázků pod perexem)

Má nová sukně

27. dubna 2011 v 21:40
Dnes bych vám ráda představila... svou novou sukni, kterou jsem si nedávno ušila.
(foto pod perexem)

Kostým na koncert D - návrh

18. dubna 2011 v 8:00
Jeden z mých snů se stal skutečností... má oblíbená kapela bude mít koncert v Evropě! Jejich turné nese název "VAMPIRE SAGA in Europe ~ Path of the Rose ~" - což prozrazuje mnohé.

(více pod perexem)

Modrá růže

27. ledna 2010 v 18:08
Tak, na začátku ledna jsem vám povídala o tom, jak si chci ušít nové šaty... z modrého sametu, vyšívané krajky a perel. Tak už jsou hotovy! Jsem z nich nadšená, krásně se povedly... jsou to jedny z nejkrásnějších šatů, co mám :)


Fotky pod perexem!

Vánoční víla

8. ledna 2010 v 7:00
Vánoční atmosféra se neobejde bez dárečků. A vždy na Vánoce, se účastním výměny dárečků mezi lolitkami z celého světa. Je to moc milá akce, když člověk vyrábí krásné věci pro neznámou osobu z jiného konce světa. A ač toho člověka vůbec nezná, zabalí do papíru spolu s věcmi i kousek svého srdce a pošle je na dalekou cestu do cizí země. A i když já stále zůstanu jen neznámou vánoční vílou, ten kousíček mého srdce je bude doprovázet v podobě darovaných věcí i několik příštích let.Ráda bych vám pod perexem představila dárečky, které jsem posílala, i ty, které jsem od svých víl dostala.

Vysněné šaty

5. prosince 2009 v 21:56

Představuji vám mé vysněné dokonalé nádherné šaty! Jsou značky Metamorphose. Jaká škoda, že jsou mi o několik čísel velké, takže si je nemůžu koupit... ale přesto jsem se rozhodla, že si ušiju repliku:) Proto prosím o pomoc, kdybyste někde viděli podobnou látku (modrou) dejte mi vědět! <3 Sladce se vám odměním... mmm... třeba pozváním do cukrárny :)Co mě na nich tak uchvátilo? Výlev mého srdíčka a další fotky pod perexem ;)

Lucky Pack od Baby

30. října 2009 v 8:22
Tak, vždy jednou za rok prodává má oblíbená značky Baby, the Stars Shine Bright tzv. "Lucky Packy" - šťastné balíčky. Tak moc jsem se na ně letos těšila! A nakonec se mi podařilo si i jeden ulovit:)

Co že jsou to ty "Lucky Packy"? Je to balíček oblečení, který je prodávaný za levnou cenu, ovšem nevíte, co v něm bude. Víte třeba že tam bude sukně a halenka, ale nevíte jaká! Člověk je vždy tak natěšený a napjatý, když mu má balíček přijít... a když ho rozbaluje, má druhé Vánoce!

Tak já jsem si objednala balíček se šaty, halenkou a podkolínkami... a co krásného mi přišlo?Rozbalený LP pod perexem ;)

Vysněné šaty

24. srpna 2009 v 10:01
Tak od posledního "dream dress postu" uběhla už nějaké doba, mezitím butiky už prodávají jiné zboží~ a dvoje šaty mne naprosto chytly za srdíčko!

Šaty od Alice and the Pirates - úžasný design a úžasný potisk. Chtěla bych si je koupit... i když stále zápasím s otázkou "Vyplatí se kupovat tak drahé šaty"? Co myslíte? Peníze bych na to měla, ale když si uvědomím, kolik úžasných věcí bych si mohla koupit místo toho... mm... bohužel design je jedna věc a potisk věc druhá, desinem si šaty stejné ušít dokážu, potisk však nenapodobím. Těžké to dilema!

A pak jsou tu jedny úžasně dokonalé šaty od Victorian Maiden. Zde dilema nemám, zde je pro mne volba naprosto jasná - chci si je ušít:) (s menšími změnami). 
 

Reklama