2. den - kde bys chtěl/a být za deset let

4. srpna 2012 v 9:00 |  Má klec z růží
To je velmi zákeřná otázka pro krátkozrakého člověka, jako jsem já. Už od malička nosím brýle, protože vidím špatně do dálky... stejně tak i vidím špatně do dálky své budoucnosti. Vlastně ji téměř neřeším, co přijde, to přijde...

Tohle je pro mne otázka vskutku k hlubokému zamyšlení.

Za deset let, to mi už bude 35... možná budu mít vlastní rodinu, možná ne... rodina pro mne nikdy nebyla smyslem života, spíš jen pevným zázemím, kam člověk patří a kam se vždy rád vrací. Lodí, kterou pluje mořem života, ale ne cílem plavby. (Ale ovšem, že si velmi jasně uvědomuji, že bez lodi člověk k cíli většinou nedopluje...)

Tak bych měla míti asi jiný cíl, kam se chci dostat.

Může být cílem života práce? Dokončení nějakého projektu? Ale pak, pokud třebas těžce onemocním a nebudu moci nic dělat, jsem pak zbytečným člověkem bez cíle?

Ach... vlastně je mi jedno, jestli budu za deset let pozorovat ZLín z výšky Jednadvacítky, nebo třeba Tokyo z výšky Tokijské věže... jestli budu bohatá či chudá, slavná či neznámá... jediné, co si přeji je, abych si užívala každičkou chvíli se třpytivou radostí okouzlení ve svém srdci.

(Krátkozraký člověk promluvil XD)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.