Srpen 2012

7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí

14. srpna 2012 v 21:05 Má klec z růží
Nikdy jsem se o charakteristiky znamení moc nezajímala. Ne, že bych tomu nevěřila, ale pro mne je každý člověk vyjímečný a raději poznávám tu jeho jedinečnost, než abych si jej škatulkovala.

Tak jsem se šla zeptat na radu za strýčkem Googlem a klikla na první odkaz, co mi nabídl: Vodnář - žena - psychologické vlastnosti znamení . Celkem dlouhý článek, a u většiny věcí si říkám, že to sedí. A najde se tam pár vět, které mě vytihují uplně dokonale! Třebas~

Vytvořit s ní šťastný vztah je možné jen tehdy, poskytnete-li jí volnost, aby se mohla věnovat nespočtu zájmů a stýkat se se svými přáteli.

Nikdy nezkoušejte ji připoutat k plotně nebo k noze postele. Tohle, 1000x tohle... kdybych žila s takovým chlapem, jeden z nás by ten vztah nepřežil. Možná oba XD

Typická žena Vodnář nikdy nepřikládá penězům hlavní důležitost. Ano. Peníze jsou pro mne prostředkem k tvobě, ale ne cílem. Pokud bych měla hodně peněz, nechtěla bych je shromažďovat abych měla více, ale chtěla bych je využít, aby stvořily něco užitečného, z čeho by se mohli těšit další lidé.

Jejich způsob oblékání vás může na místě zmrazit. Pár z nich by sice mohlo zdobit titulní stránku módního časopisu, ale průměrná dívka Vodnář není v tomto směru zrovna konvenční. Některé kreace by jí záviděly i cikánky a její individualismus dokáže vytvořit neobyčejně osobité kombinace. Obyčej ně je první, kdo si obleče věci podle poslední módy, jakkoli jsou bláznivé, ale také může ctít styl své babičky - nebo i prababičky. Však víte, jak extravagantně se oblékám! A jaké mi to činí potěšení!

Nikdy nemluvte s Vodnářkou povzneseně. Nesnáší, když není považována za vám rovnocennou. Nechápavý přístup povede k tomu, že se stáhne do sebe a stane se nepřístupná. Tohle. Uplně moc tohle. Arogantní nafoukanci mi za pozornost nestojí. A to jsem velmi tolerantní a milý člověk, ale takovéto povýšené lidi snáším strašně zle, nejraději se klidím od nich pryč jak rychle to jen jde.

Hranice mezi přátelstvím a láskou je pro Vodnáře často neviditelná. Milostné písně o lidech, kteří mají oči jen jeden pro druhého, jim připadají hloupé. Ve světě se děje tolik zázraků pro potěchu oka, že se jim zdá být hroznou ztrátou času, když dva páry očí nedělají nic jiného, než že vzájemně zírají do svých hlubin. Přesně tohle. Já mnohdy ani ty milostný písně v rádiu nemůžu poslouchat, jak moc si říkám, jak jsou pitomý! Počkat - neříkejte mi, že on ve skutečnosti vážně někdo takhle uvažuje?! Že vážně existují lidé, co celý den přemýšlí nad svým milovaným a proč si sakra vždycky sundává brýle, když se spolu líbaj?! Ne. To nemůže být pravda. Tomu nevěřím. Jen se podívejte kolem, na ten úžasný fantastický svět - jak by ho jen člověk mohl přehlížet a myslet jen a pouze na mužovy brejle?!

Také si budete muset oblíbit její přátele, kteří se budou zjevovat v nejpodivnějších podobách a velikostech. Ahahahaha XD Moji přátelé - panenky, různé strašidla, zviřátka, lidi co se divně oblíkaj, lidi co by se dali označit za podivíny, lidi zajímající se o esoteriku, občas i nějací mudlové (Ano! I s těmi se bavím!)... jmenovat nebudu, do příslušné skupiny se zařaďte sami XD

6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě

13. srpna 2012 v 22:00 Má klec z růží
(Ano, byla dlouhá odmlka právě proto, že vymyslet 30 bodů bylo setsakra těžký a zdlouhavý! (>_<))

1. Nejsem vegetarián, ale nejím maso z týraných zvířat. V důsledku tedy nejím skoro žádné maso, jen velmi zřídka když strýc zabije některé ze zvířat, co chová.
2. Naprosto zbožňuji čokoládu Milka! Když jde o Milku, jsem jako malé dítě, co si představuje magickou továrnu na čokoládu...
3. Od malička jsem chtěla býti spisovatelkou. Což o to, píšu ráda, ale nikdy s tím nejsem zcela spokojená a nejsem schopná to pak dokončit...
4. Nepřežila bych den bez šálku kávy.
5. Nepřežila bych týden bez konvičky čaje v klidu čajovny.
6. Jsem velmi fyzicky slabá a z tělocviku jsem vždy měla samé pětky, i když jsem se snažila.
7. Tudíž nemám ráda žádný sport. Nepřináší mi to žádné potěšení, jen mne to fyzicky vyčerpává.
8. Miluji růže. V jakékoli podobě.
9. Nepovažuji se za ženu ani za muže, ale za panenku.
10. Nepovažuji se za člověka, ale za strašidlo. (Ne takové, co děsí lidi... spíš takové to dobrosrdečné podivné, co bývá v pohádkách.)
11. Miluji a obdivuji stromy. Mívám s nimi ty nejzajímavější konverzace, jsou to velmi moudré bytosti.
12. Miluji kočky. Vždy, když potkám na ulici kočku, musím se s ní pomazlit (pokud se tedy nechá)
13. Miluji Lolita a Otaku komunitu. Mezi těmito lidmi se cítím, že tam vskutku patřím, jsou jako moje druhá rodina.
14. Nejraději mám černý a zelený čaj. Nemusím ovocný, roibos a maté.
15. Miluji nakládaný hermelín.

...uf, vymyslet 30 bodů je vážně těžké... tak ten zbytek vezmu trochu s humorem XD Prosím berte to s nadhledem!

16. Pokaždé, když uvidím venku veverku, totálně mi to rozzáří celý den. Veverky jsou TAK MOC CUTE!!!
17. Mám slabost pro Lokiho. Ach, to by bylo tak úžasné před ním klečet... *dlouhý zasněný pohled zezdola na jeho... kalhoty*
18. Počítačové hry téměř nehraju, a když už, tak jedině The Sims!
19. Za svůj život jsem napsala několik šílených yaoi fanfikcí a některé i zveřejnila na internetu. Za většinu se dodnes stydím a nechápu, v jakém jsem byla pomatení smyslů, když jsem psala takovou blbost a ještě to dala veřejně.
20. Vždy když jsem v nějakém městě, musím navštívit tamější čajovnu. A dát si tam ten nejpodivnější čaj, co tam mají - mnohdy je to vskutku dobrodružné!
21. Na parapetě v obýváku máme 4 orchideje a z toho je jedna umělá.
22. Znám spoustu brutálních vtipů a historek, ale neumím je vyprávět, aby to vyznělo dost epicky - to spíš se zakoktám, přebreptnu a špatně řeknu pointu! XD
23. Všude v mém okolí se v hojném množství vyskytují nitě a kočičí chlupy. Věčně je tahám i z polívky.
24. Ráda se směju u komedií... a uplně největší záchvaty smíchu mám u pubertálních šíleností s gay tématikou (Formula 17, Letní Bouře...)
25. Oh, určitě zním jako šílená yaoi fanynka... takyže jsem! A někdy mě stojí hodně sebeovládání držet jazyk za zuby před lidmi, před kterými se o yaoi zmiňovat není taktní... ehem, to je taky důvod, proč na firemních večírcích zásadně nepiju.
26. Často používám smajlíky XD Je to strašnej parazit! Nejhorší to je, když si píšu s Hikaru na ICQ... to každá naše věta končí s XD místo tečky!
27. Vlastním mnohem více podkolenek než ponožek.
28. Věčně se omylem polívám čajem. Jednou jsem si takhle polila i headdress, dodnes nechápu, jak se mi to mohlo podařit, když jsem ho měla na hlavě.
29. Jako mobil mám starší Nokiu a vystačím si s kreditem 200kč na půl roku... já ten mobil skoro nepoužívám, někdy je i dva dny vybitý než mi dojde, že bych si mohla dát na nabíječku...
30. Někdy záměrně čtu béčkové romanťárny, co mají příšernej název a příšernej popisek, jen abych se tomu vysmála. (Žák je zamilovanej do svého brejlatého učitele, a ti dva spolu začnou chodit! Jenže, pokaždý, když se líbaj, tak si pak učitel sundá brejle. Oh ten horor! Žáček z toho má velkou depresi, protože si myslí, že je to proto, aby na něho pan učitel při líbání neviděl a mohl si představovat, že se líbá s nějakou kočkou!) <- Ne, to jsem si vážně nevymyslela, takovýto věci fakt existujou (>_<)

4. den - tvůj názor na náboženství

6. srpna 2012 v 15:21 Pandořina skříňka
Když se mě někdo zeptá na mou víru, vždy odpovídám: "Existuje jen jeden Bůh, jen různá náboženství jej nazývají jiným jménem a vyznávají jiným způsobem. A já dokáži najít souznění v modlibě v kostele stejně tak jako v meditaci před sochou Buddhy."

Ať si každý věří v to, co souzní s jeho srdcem. I kdyby ten člověk byl ateista, je to jeho volba a neodsuzuji to, také mu to přinese zase jiný zajímavý pohled na Svět. (Jen, býti ateistou mi přijde děsivě opuštěné, samotářské a oddělené od Celku...)

Kdo či co je to vlastně Bůh? Podělím se s vámi o svou vizi. V nekonečném Vesmíru, jež obkopuje vše kolem, tak nekonečném a tajuplném, jak je Bůh sám... se Bůh zhmotnil do bubliny iluze, zvané Země. A své vědomí otevřel v duši každého kamene, každé malinké rostlinky, každého zvířete... a člověka. Poprvé prožívá dobrodružství třeba jako mrkev na zahradě, ochutnává chlad země i teplo slunce. Podruhé jej prožívá jako malý brouček, co dopodrobna vnímá jen tu strukturu a chuť listů mrkve, kterými se živí. Potřetí jej prožívá jako velký kámen, jež tiše a nehybně zahradu s mrkvemi střeží. Po sto milionté jej prožívá jako žížala, jež na mrkev narazila při svými toulkami zemí... Jediná mrkev, vnímána a obdivována tolika různými způsoby! Svět milující se navzájem. Svět, který existuje sám pro sebe. Bůh má duši v polštáři, na který večer uléháte, a i když si to neuvědomujete, láskyplně vás hřeje a objímá. Bůh má duši i v tom zatraceném kameni, o který jste ráno zakopli, když vám skočil do cesty, aby vás varoval před rychlým tempem a stresem, kterému se oddáváte. Je všude kolem, a hlavně - též uvnitř vás.

A, na rozdíl od panovačných církví, nikomu neříká, co je zlé a co je dobré. Pro něj není zlo a dobro, jsou jen různé fáze cesty - někdy se ztratíme, někdy bloudíme, někdy druhým pomáháme v té jejich ztracené pouti, někdy utíkáme k tomu cíli v nekonečnu dokud nepadneme vysílením, a někdy jdeme pomaličku, lehoučce a jen si užíváme světa kolem.

Není žádný "vnější svět". Je naší součástí, jsme jeho součástí. Ten svět, co nás obklopuje, je zhmotnění naší duše, našich přání, obav, přesvědčení, principů... jak bychom mohli být odděleni, vždyť naše tělo je stavěno z těl druhých zvířat i rostlin, co zde žily... a ta voda, co koluje v našem těle je ta samá voda, co po statisíce let kolovala v nebi, mořích i řekách Země. Bez světa kolem by naše tělo nepřežilo ani vteřinu. Jsme jedno s ním. A až si toto z hloubi srdce uvědomíte, procitnete.

3. den - tvůj názor na drogy a alkohol

5. srpna 2012 v 9:00 Má klec z růží
Těžko říci. Já se nikdy nijak blízko s drogami ani s alkoholem nesetkala, z rodiny tomu nikdo neholduje a z mých přátel také nikdo ne. Z toho, co jsem slýchala ve škole či četla v novinách, velmi těžko soudit.

Myslím, že každý občas potřebuje utéct ze své tíživé reality do jiného světa. A jednou za čas se na chvíli zavřít v tom druhém světě není na škodu, jen v něm člověk nesmí žít více jak ve své vlastní realitě. Protože pak se tam ztratí a těžko hledá cestu zpátky.

Já drogy nikdy nebrala. Alkoholu se neštítím, ale nikdy ho nepiju tolik, abych byla opilá (beztak mi nechutná). Za to nedokáži přežít bez čaje, temného černého čaje... a fantasmagoriálních představ, rokokových šatů, panenek, zamilovaných harlekýnek a sladkostí.

A nejspíš, že ke drogám utíkají ti, co žádný svůj barevný milovaný svět nemají, a ty barvy hledají právě v psychadelických účincích drog... přeci jen, žíti krátce ve fascinujícím barevném světě je lepší, než žíti dlouho v rozbolavěném probrečeném šedém světě.

2. den - kde bys chtěl/a být za deset let

4. srpna 2012 v 9:00 Má klec z růží
To je velmi zákeřná otázka pro krátkozrakého člověka, jako jsem já. Už od malička nosím brýle, protože vidím špatně do dálky... stejně tak i vidím špatně do dálky své budoucnosti. Vlastně ji téměř neřeším, co přijde, to přijde...

Tohle je pro mne otázka vskutku k hlubokému zamyšlení.

Za deset let, to mi už bude 35... možná budu mít vlastní rodinu, možná ne... rodina pro mne nikdy nebyla smyslem života, spíš jen pevným zázemím, kam člověk patří a kam se vždy rád vrací. Lodí, kterou pluje mořem života, ale ne cílem plavby. (Ale ovšem, že si velmi jasně uvědomuji, že bez lodi člověk k cíli většinou nedopluje...)

Tak bych měla míti asi jiný cíl, kam se chci dostat.

Může být cílem života práce? Dokončení nějakého projektu? Ale pak, pokud třebas těžce onemocním a nebudu moci nic dělat, jsem pak zbytečným člověkem bez cíle?

Ach... vlastně je mi jedno, jestli budu za deset let pozorovat ZLín z výšky Jednadvacítky, nebo třeba Tokyo z výšky Tokijské věže... jestli budu bohatá či chudá, slavná či neznámá... jediné, co si přeji je, abych si užívala každičkou chvíli se třpytivou radostí okouzlení ve svém srdci.

(Krátkozraký člověk promluvil XD)

1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single

3. srpna 2012 v 9:07 Má klec z růží
Můj názor na milostné vztahy je velmi... zamotaný, až se v něm sama nevyznám. Raději vás toho chuchvalce nesmyslů a odporností ušetřím.

Tak jsem jednoho dne dospěla do stavu, kde mám místo srdce černou díru, do které se stačí celý Vesmír. A mým nejdražším milencem je samotný Bůh. Ten, co bude vždy se mnou ať se stane cokoli, ten, co mě bude milovat, ať udělám cokoli, ať se stanu čímkoli. Dokonalá harmonie bezpodmínečné oboustranné lásky.

A co se lidského partnera týče, jednoho mám, a je mi velmi drahocenný. A možná proto, že je stejného znamení, jako já, v mnohém mi přijde stejný, jako já, souznějící. I když nemáme všechny koníčky společné, ve spoustě malých detailů jsme si stejní, jako třeba že obdivujeme barvy a vůně čaje, líbí se nám stejné druhy knih a filmů, a jako malí jsme si věčně kreslívali mapy ostrovů a plány hradů. Jako dvě flétny vyřezané ze dřeva stejného stromu. Souznějící.

Je tohle to, čemu se říká láska? Já nevím. Ale není v tom žádný pocit úzkostí, strachů, ponížení, připoutání, nejistot... všech těch nechutných věcí, od kterých jsem vždy utíkala. A to je pro mne to důležité, konečně jsem našla oázu nežného míru v jeho náruči.

30 otázek na Pierrette

2. srpna 2012 v 18:59 Má klec z růží
Abych trochu oživila tento zkomírající blog, budu dělat meme! 30 různých otázek, sic budu odpovídat jen na ty, na které se mi zachce... některá témata jsou zajímavá a vážná, jiná budou pobrána velmi lehkomyslně s humorem mi vlastním!

1. den - tvůj současný vztah; jsi-li nezadaný/á, piš o tom, jaké to je být single
2. den - kde bys chtěl/a být za deset let
3. den - tvůj názor na drogy a alkohol
4. den - tvůj názor na náboženství
5. den - okamžik, kdy si přemýšlel/a o sebevraždě
6. den - napiš 30 zajímavých informací o sobě
7. den - tvé znamení horoskopu a jak si myslíš, že to na tebe sedí
8. den - chvíle, kdy ses cítil/a nejspokojenější se svým životem
9. den - jaká doufáš, že bude tvá budoucnost
10. den - popiš svou první lásku a první polibek
11. den - nastav svůj přehrávač na náhodný výběr a napiš prvních 10 písniček, které přehraje
12. den - popiš celý svůj den v heslech
13. den - kam by ses rád/a podíval/a nebo přestěhoval/a
14. den - tvá nejranější vzpomínka
15. den - tví oblíbení blogeři
16. den - tvůj názor na mainstreamovou muziku
17. den - tvé úspěchy a neúspěchy za poslední rok
18. den - v co věříš
19. den - kdy jsi nerespektoval/a své rodiče
20. den - jak důležité je podle tebe vzdělání
21. den - jeden z tvých oblíbených pořadů
22. den - jak ses změnil/a za poslední 2 roky
23. den - 5 obrázků známých dívek, které jsou podle tebe atraktivní
24. den - tvůj oblíbený film a o čem je
25. den - někdo, kdo tě fascinuje, a proč
26. den - jaký typ lidí tě přitahuje
27. den - jaký problém jsi měl/a
28. den - něco, co ti schází
29. den - tvé cíle na příštích 30 dní
30. den - tvé úspěchy a neúspěchy za tento měsíc

Každá odpověď bude mít vlastní článek, jež bude zveřejněn v průběhu tohoto měsíce~

Ukradnuto Veni z blogu, a kdo se chce připojit a také si toto meme udělat, směle do toho! (^_-)