Inspirace...

11. prosince 2011 v 13:39 |  Má klec z růží
Videa & Vykecávky
pod perexem

Tak už týden marodím, a ač to není nic vážného, obrovsky mne to omezuje v běžném životě. Ale ani se nedivím, že to přišlo, a ani se nedivím, že to přišlo zrovna v tuto dobu. Zrovna, když jsem měla sto chutí se pustit do práce a do života... přestože, mi něco chybělo. To "něco", co hledám tak dlouhou dobu, co jsem nedokázala pojmenovat, bez čeho veškeré moje snažení... je jen únavné a vysilující.

Mám takové záchvaty kašle, že se neodvážím ani vyjít někam do společnosti (musela jsem i odvolat dvě akce, na které jsem už měla lístky a moc jsem se na ně těšila - kino a přednášku), ani do čajovny nemůžu :( Jsem zavřená doma sama se sebou.

A jak jsem doma, sedím u počítače a chystám přednášky na Pragoffest. Probírám se hromadou fotek a videí a narážím na spoustu těch, co mne naprosto fascinují a převelice inspirují. A nejsou to krásné a zajímavé věci, nýbrž jsou to lidé. Pro to, že se nebojí být naplno sami sebou, pro to, jak donale a od srdce dělají to co dělají (a můj dech se tají nad jejich tvorbou), pro to "světlo" jímž jejich duše září. Něco, co já hledám tak dlouho a stále to nedokážu zcela uchopit.

Kaya a jeho nový klip, Awilda. Hudba, co dělá, je tak povznášející, veselá, energická, člověk má chuť se u ní usmívat a tančit! A Kaya je tak pohádkově nádherná... nebo "nádherný"? Co vím, tak se Kaya narodil jako muž, ovšem ve své duši je ženou (aspoň to tak cítím z jeho projevu. Jistě, je spoustu VK zpěváků, co jako ženy vypadají, ale co vím, tak Kaya jediný šel do plastické operace prsou, takže v tom určitě je více, než jen póza). A to je něco, co na něm obrovsky obdivuji, že se nebál jít proti předsudkům a přestože to ze začátku musel mít setsakra těžké, je sám sebou.

Xelyna a další lolity, co se podílely na jednom úžasném videu. Si ho teď pořád pouštím dokola, protože je prostě geniální XD Humor, nadsázka, a fakt hustý provedení :D Připomíná mi to, jak i řadové lolity z naší egl komunity dokáží být vyjímečné a úžasné osobnosti. Prostě, že to nejsou jen nějaké holky co nosí ty krajkové šaty... chci pro ně vytvářet tak krásné oblečení, aby jim bylo hodno, aby jej vskutku hrdě nosily. Protože jsou nádherné, jsou vyjímečné.

A pan Hasegawa, návrhář mé oblíbené značky Putumayo. Viděla jsem s ním rozhovor a... on je... tak moc... ÚŽASŇÁCKÝ!!! Přestože je to už dospělý muž, má duši plnou dětské fantasie. Roztomilou a trochu strašidelnou zároveň. Přesně, jako je jeho značka. Odteď miluji Putumayo ještě více a jsem ještě více brandwhorově hrdá na to, že od něj mám sukni XD Chtěla bych být jako on, a to v mnoha ohledech...

Když se koukám na videa tak úžasných lidí, říkám si, jak malý a bezvýznamný člověk jsem. Jak nedokážu ani být sama sebou a zářit do světa druhých. A přitom bych tak moc chtěla.

V dotazníku ohledně Animefestu jsem dostala jednu moc nádhernou zprávu, od neznámé slečny, na otázku "Jaké přednášky byste chtěli": "Cokoliv od tebe, Pet-chan. Protože už jen přítomnost tvé andělské maličkosti rozzáří celý Animefest
Co jsem zatím vypozorovala, k tvorbě fantastických projektů, překrásných návrhů a kouzel jsou třeba tyto ingredience: láska (musíte tvořit s láskou k tomu, co děláte a s láskou pro lidi) a také... radost! To je to, co vám dodává sílu a hloubku prožitku. (Na tu radost jsem přišla až tento měsíc, asi po 24 letech depresí a hledání sama sebe v temnotě... a byl to celkem šokující objev, že něco takového existuje XD)

Takže už mám radost, což je něco báječně suprovního (ne, vážně, zkuste to v sobě taky najít, fakt to stojí za to :D Lepší než jízda na fantasmagorickém kolotoči!!! :D), teď už mi zbývá jen zbavit se toho kašle a všech špatných zažitých principů v sobě, které s ním vykašlávám. Přejte mi hodně štěstí, je to těžký boj (>.
 


Komentáře

1 Aiko ^_^ Aiko ^_^ | Web | 11. prosince 2011 v 13:51 | Reagovat

Přeju ti brzké uzdravení. :)

2 Alice-chan Alice-chan | Web | 11. prosince 2011 v 16:01 | Reagovat

Ať tě ani nenapadne pomyslet si že jsi bezvýznamná. Jen se koukni kolem sebe co jsi udělala a kolika lidem jsi prozářila existenci ;)
Máš něco co má málokdo. V životě jsem včetně tebe potkala jen 3 takové lidi.
Opravdu dokážeš zazářit pro druhé. Nemysli si že ne XD

3 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | Web | 12. prosince 2011 v 13:10 | Reagovat

[1]: Aiko: Děkuji Ti :)

[2]: Alice: Kéž bys tak měla pravdu! Nemyslím si, že jsem neudělala vůbec nic a nikoho nětěším, to ne... spíš mám jen pocit, že jsem udělala málo a mohla bych mnohem víc! Musím se více snažit (>.<) A děkuji Ti za tak milá slova :)

4 Hikaru Hikaru | 12. prosince 2011 v 13:32 | Reagovat

Skvělý objev :D
Tak hodně štěstí (^-~)b.

5 Viviana Viviana | 24. března 2012 v 13:46 | Reagovat

No, vůbec nic... za svoji maličkost můžu říct, že se Ti povedlo přivést jednu osůbku utahanou hledáním sebe sama ke světlu, když jednou náhodou narazila na Tvůj starý blog:-) Nebýt Tebe, nejspíš bych se o Lolitě nikdy nedozvěděla. A to by byla bez nadsázky tragédie (pro mě, pro moje rodiče až tak neXD). Vždycky jsi byla a zůstáváš mou nejoblíbenější Lolitou. Všimla jsem si, že se teď držíš trochu v pozadí, ale přesto, málokterá česká Loli má kolem sebe takovou auru, jakou se zdáš mít ty - tak neboj, záříš. S tou 'andělskou maličkostí' mělo to děvče pravdu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.