Říjen 2011

Z dílny Šíleného Kloboučníka...

31. října 2011 v 8:00 Krásné šaty
Dnes se vám zase pochlubím další mou srdeční záležitostí, co se módy týče. Je jedna česká značka, kterou uctívám stejně tak jako mou milovanou Metamorphose, Angelic Pretty nebo Baby! Umí totiž vykouzlit ten pocit uvnitř srdce, že to co nosím není jen kus oblečení, ale přenádherné šaty z bizardního světa iluzí. (Oh, a jak bych si přála, abych takové věci dokázala vytvářet též!)

Tonak je prestižní česká značka, která byla založena již v roce 1799 a která vyrábí... klobouky! Všichni Ti okoulující mladí aristokraté z předminulého století nosívali klobouky právě s jejich jménem, všechny ty krásné kýčovité dámy nosívaly přezdobené klobouky právě od nich. A ač jejich dnešní tvorba je uzpůsobená potřebám nynější doby, v jejich modelech stále zůstala spousta z té elegance 19.století a něco malinko i z té bizardní "kýčovitosti".


Kroměříž

24. října 2011 v 8:00 Vzpomínky
aneb prázdninový výlet do pohádkového světa!

Miluji města, miluji se jen tak bezcílně toulat uličkami a rozkvetlými parky. Kroměříž je město zapsané mezi památky UNESCO, a musím uznat - je pohádkově kouzelné. Starodávné zdobené domy v pastelových barvách duhy, co stojí jeden vedle druhého, vysoké kované černé lampy mezi nimi... a mezi tím obrovské nádherné zámecké zahrady.

O to zajímavější to bylo, že zrovna ve městě probíhala výstava soch, které jste mohli vidět tak náhodně kdekoli... třeba poletující zlaté ruce nad hladinou řeky!

Tak pojďte se mnou, nakouknout zpátky do června roku 2011, do města Kroměříže...

(Varování: Pod perexem obrovská spousta fotek!)

Cosplay ze světa Kuroshitsuji: Ciel Phantomhive

16. října 2011 v 19:44 Krásné šaty
Ciel Phantomhive je mladý aristokrat s temnou minulostí, žijící v obřím sídle na samotě, vždy doprovázen Temným Komorníkem Sebastianem. Kurotshitsuji, jako manga, je mou srdcovou záležitostí, a sám Ciel mou inspirací. V některých ohledech chci být jako on - tak křehký, krásný, ušlechtilý... snadno zranitelný, a přesto silný. S tajemnou atmosférou kolem sebe, někdo, koho si ostatní váží. (Mluvím o jeho charakteru v manze, to co z něj udělali v anime komentovat nebudu...)

Proto jsem se rozhodla ušít si šaty jaké nosí, a stát se na pár chvil jím. Můj cosplay měl premiéru na Animefestu 2011, a díky té paruce mě někteří lidé ani nepoznali :D