Tóny a písně Kagrry,

26. července 2011 v 17:51 |  Má klec z růží
Dne 18.července 2011 zemřel zpěvák skupiny Kagrra,, Isshi. Byla to jedna ze skupin mému srdci velmi blízká, a Isshi byl jeden z lidí, jež jsem obdivovala. Proto chci věnovat tento článek vzpomínce na něj.


(Možná si skupinu vybavíte z mých přednášek na Advíku a v Otrokovicích, dělala jsem o Kagrře hodinový soubor klipů a nějaké to skromné slovo.)Krom melodií jejich hudby, a krásného zpěvu Isshiho, mě v jejich hudbě vždy oslovovala něžná tématika japonské tradiční krásy: kimona, sakury, tóny kota... v kombinaci Isshiho slov o lásce, modrém třpytivém nebi, krásné přírodě... a vyjímečnosti každého okamžiku.

Vždy jsem měla ráda tu veselou a barevnou písničku "Haru Urara" - o pestrobarevném jaru. Isshi se v ní pořád usmívá a tančí a čiší z ní taková pestrá veselá energie, že život je krásný, že příroda a svět je tak krásně barevný. Isshi byl vždy usměvavý člověk s velkým srdcem, jakým jsem vždy chtěla být i já.

~
Nádherné jaro
sluneční světlo spadá z nebe
a květiny kvetou barvami duhy
země oblečena do rosy se zelená životem
~

V klipu k písničce "Shi, Mi, Me, Yu, Ki, Sa, A" prochází Isshi jen tak ulicí, a míjí bez povšimnutí dění kolem - jak si děti hrají, chlapec s dívkou flirtuje, kluci cvičí střelbu z luků... zpívá se v ní "tento okamžik je jako prchavý sen" a člověk má pocit, jako by Isshi se svým zpěvem proplouval časem a okamžiky kolem, každý z nich vyjímečný a jedinečný, pomalu mizely cestou za ním...

Slova, která zní tak moudře z úst živého zpěváka, z úst mrtvého dostanou mrazivý nádech. Moudra, o kterých člověk ví, že jsou pradivá... se najednou odrazí v realitě a vycíte jejich pravý význam celou svou duší. Nejsou to jen slova... je to skutečnost.

~
Jak lidé plují časem, pozvolna něco zracejí
chvějí se jako listy na vodní hladině
zvolna, zvolna, umírají
~

Milovala jsem Isshiho a milovala jsem Kagrru pro jejich něžnost ke kráse sakur, ke kráse světa. Milovala jsem je pro jejich moudrá slova, ve kterých si vážili každého okamžiku žití, přestože je pomíjivý a křehký jako motýlí křídla.

~
i vzpomínka na dnešní den, jednou odletí k Měsíci
tak daleko, kam nevane ani vítr
slábne, až zmizí úplně
~

Naposled klip, který snad ani nepotřebuje překlad, jeho významu porozumíte i beze slov.


(Dnes, když jsem šla z práce, jsem v půli cesty potkala své rodiče, jak šli na nákup. Připojila jsem se k nim, a z nějakého důvodu, jsem byla tak neskutečně šťastná, jen protože jsme byli spolu...)

Drahý Isshi, děkujeme Ti za písně, co jsi nám tu na Zemi zanechal, a budeme jejich myšlenky a tóny věrně střežit ve svém srdci, dokud i nás neodvane čas...
 


Komentáře

1 Mei Mei | 26. července 2011 v 21:51 | Reagovat

Jsem stále otřesena z jeho smrti.

Po tom co Kagrra skončila své vystupování, jsem stále doufala, i když naivně, že je jednoho dne znovu uvidím hrát pohromadě (aspoň na jeden den). Stále ve mne dřímala maličká jiskřička naděje.

Když si vzpomenu na šedé deštivé podzimní dny, když jsem si pustila jejich hudbu a slyšela Isshiho hlas, hned se mi ten svět oživil barvami.

Jenže teď...

Já prostě nemám slov. Tohle mě upřímně vážně dostalo.

2 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 27. července 2011 v 8:16 | Reagovat

[1]: Jeho hlas a jeho písně tu jsou stále, aby prozářily Tvé dny. I když odešel, kus z něj tu zůstalo s námi. A to je velmi obdivuhodné, po spoustě lidí se v den jejich smrti jejich minulý život změní také v prach a upadne v zapomnění...

3 S.ANASIS <3 S.ANASIS <3 | Web | 26. srpna 2011 v 13:44 | Reagovat

V této době odchází tolik krásného, tolik krásného až mám nikdy chut si zavtipkovat... T,T
Život jde dál, ideje a krásné vzpomínky zustavaj navždy <3
Všemu krásnému co odchází přeji silnou ideju a pevné vzpomínky v sdcích lidí.
Pak se nikdy nestane že by nám vše krásné odošlo.

4 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 27. srpna 2011 v 21:52 | Reagovat

[3]: Anasis: Děkuji za komentář, moc hezky jsi to napsala! Souhlasím s Tebou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.