Nakouknutí do Pandořiny skříňky...

11. dubna 2011 v 8:00 |  Pandořina skříňka

Je mi potěšením vám představiti novou rubriku... rubriku, na jejíž téma jsem se dlouho bála hovořit veřejně, na jejíž téma téměř nikdy s nikým nemluvím "z očí do očí".

Uvnitř té rubriky, uvnitř té skříňky, je totiž schované něco, čeho se spousta lidí bojí, co nechápou, čemu se vyhýbají, co se snaží zoufale popírat... a jiní zas tomu chtějí porozumět, chtějí se s tím spojit, celý život to hledají, celý život o tom po nocích přemýšlí... uvnitř skříňky se nachází myšlenky a názory o Bohu. Tajemství samotného Vesmíru. Smysl bytí a života. zaklínadlo času. Existence hmoty. Důvod a smysl bolesti v lidských srdcích...

Možná si říkáte - co ona o tom může vědět? Je jen malá holka, naivní dívka co se obléká do podivných panenkovských šatů a žije ve svém cukrovém světě. Není učená, není v žádné církvi a ani o filosofii se nazajímá. Že zrovna ona chce poučovat o existenci Boha?

Mezi lidmi se šuškají pohádky a povídačky, o vílách, o strašidelných domech, o životě po smrti, o andělích a o démonech, o milujícím Bohu... avšak lidé na ně nevěří, a i když věřit chtějí, většinou je nikdy neviděli. Já... je však vídávám. Vídávám víly tančit v lánech polí. Zatoulané duše již dávno mrtvých lidí mě po cestě zastavují, aby se mne ptali na cestu. Viděla jsem minulost prosakovat přítomnou realitou tak silně, až téměř v jedno splynuly. Mám spoustu přátel "na druhém břehu". Opouštět mé hmotné tělo a toulat se po hvězdách je pro mne naprosto přirozené.

Možná právě proto se cítím hodna mluvit o těchto tématech.

Slyšeli jste někdy... o třetím oku? Je na čele tváře, a když jej otevřete, uvidíte svět v naprosto jiné realitě, tak ohromující a úžasné, až z toho mrazí. Když necháte všechny oči zavřené, vidíte jen tmu. Svět můžete cítit jen hmatem, a slyšet jeho zvuky. Jak moc ochuzen je svět toho, kdo nemůže vidět, všechny ty krásné barvy a tvary, odlesky světla, výrazy jiných lidí, obrazy umělců, kouzelné výjevy přírody. To lidské oko je tou bránou k vnímání hmotného Světa, co dovoluje naší duši vidět realitu. Když otevřete oči, tak místo tmy vidíte barvy a tvary a hmotu... vaše Vědomí se posune na další level vnímání Světa. Stejně tak když otevřete třetí oko, vaše Vědomí se posune ještě dál.

A cože to "vidí" ten, kdo třetí oko otevřel?

Ne, slovo "vidí" to nedokáže vystinout... nejen že vidí, ale vnímá celou svou bytostí, a prostě "ví". Když vejde do místnosti, může "vědět" její minulost, jako by mu to ta místnost sama sdělila. Je to směs obrazů, pocitů a vzpomínek té místnosti. Každičké zvíře, každičký předmět, i smítko prachu... cítit skrz jeho duši, až na samou podstatu jeho existence. Až na samotného Boha ukrytého v něm.

V této rubrice vám budu povídat o tom, co jsem viděla "uvnitř" hmoty. Esenci Boha. Tak dlouho jsem se o tom bála veřejně mluvit, ale nakonec je to stejně nezbytné, abych se posunula na cestě dál. Neříkám, že mé názory jsou jediné správné a neodsuzuji žádné náboženství ani víru ostatních... taky mají něco do sebe a skrývají v sobě kus pravdy. Ono totiž, Bůh je něco tak obrovského, nádherného a nekonečného, že může mít tváří tolik co je lidí na Zemi, každou naprosto jinou... a přeci je v každé z nich opravdový.
 


Komentáře

1 Jusufina Jusufina | Web | 12. dubna 2011 v 0:07 | Reagovat

Geniální, zajímavé téma. Ráda si počtu!

2 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 12. dubna 2011 v 10:06 | Reagovat

[1]: Jusufina: Hehe, tak to jsem ráda, že to aspoň někoho zajímá xD Dle počtu komentářů soudím, že spousta lidí ze mě nabyla dojem, že jsem naprostý freak a weirdo xD Ale tak s tím jsem i tak nějak počítala, nevadí... jen prostě se potřebuju někde vypsat, nu...

3 Altariell Altariell | 12. dubna 2011 v 14:46 | Reagovat

[2]: Rozhodně si to o tobě nemyslím, a moc se těším na další článek:)

4 Teri Teri | 12. dubna 2011 v 16:10 | Reagovat

Takové články příjmu s otevřenou náručí :)

5 borůvka borůvka | Web | 12. dubna 2011 v 18:23 | Reagovat

Pet, ty tak nádherně píšeš, že člověk naprosto uteče z reality.. Strašně se těším na další články. ♥

6 Alice-chan Alice-chan | Web | 12. dubna 2011 v 19:22 | Reagovat

Drahá Pet, na tohle si ale dávej pozor. Jsou to věci určené jen Tobě a taky mnoho lidí to absolutně nepochopí.
<3

7 Yukika Yukika | 12. dubna 2011 v 20:18 | Reagovat

Nádherné téma. Jen si nejsem jistá, jestli tě za to někteří nebudou odsuzovat.
Mám s tím tak trochu vlastní zkušenosti.

8 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 13. dubna 2011 v 11:33 | Reagovat

[3]: Altariell + [4]: Teri + [5]: borůvka: Děkuji, jsem moc ráda, že to bude někoho zajímat. Vážně:)

[6]: Alice-chan + [7]: Yukika: Já vás chápu, na co narážíte. Já lidem nechci vnucovat své názory, vím že spousta lidí toto téma nezajímá. Téma Boha nepíšu všude - na forech se o tom nezmiňuju, na živo o tom nemluvím, na ostatní blozích o tom nepíšu (většinou jsou to taky módní blogy, tak co to tam cpát, že). Ale toto je MŮJ OSOBNÍ blog. Jsou to mé myšlenky, mé názory, články o tom, kdo jsem Já. Tíží mne, že si na téma Boha nemám s kým popovídat, přeci jen, je to velkou a důležitou součástí mého života. Ale nechci to jiným vnucovat, když vidím, že je to nezajímá. Jen prostě... pak se nemohu vyjádřit, musím před světem schovávat kus sebe. Proto si myslím, že právě můj osobní blog je k tomu vhodný - koho to nezajímá, tak ten ty články prostě číst nemusí.

Alice, já bych si tak přála, aby se to ostatní lidé aspoň pokusili pochopit. Protože... svět je tak krásný, a je mi smutno, když vidím ostatní, jak se utápí v depresích a jen na svět nadávají, bloudí v kruzích. A já jim nemám, jak pomoci. Kéž by otevřeli všechny oči a viděli více, cítili tu lásku a krásu ve slunečních paprscích, v každém květu, v tom milovat druhé.

9 Neadirian Neadirian | Web | 13. dubna 2011 v 13:01 | Reagovat

Nějakým nezachytitelným způsobem mi tenhle tvůj text připomíná Descartesovy Meditace... A taky mi to trochu připomíná názory mé úžasné kamarádky Střelenky. :)
Jsi odvážná, že o tom píšeš. Taky bych měla k tomuhle tématu co říct, ale radši na něj vůbec veřejně nezačínám hovor. O bohu debatuji jen s Kirou, protože ten mě pochopí, můžu s ním nahlas přemýšlet a vím, že mě nebude mít za blázna (asi jsme totiž blázni oba :D). Kdykoliv začnu rozvíjet svoje myšlenky o nehybném hybateli/matce přírodě/energii nahlas, ostatní koukají dost divně a klepou si na čelo, jak moc mě studium filosofie zdeformovalo. Víra (v jakékoli podobě) dneska prostě není in...

10 Raven Raven | Web | 13. dubna 2011 v 14:15 | Reagovat

Mě tohle téma pŕijde právě moc zajímavé a jsem ráda, že o tom chces psát.
A ráda, že nejsem sama koho tyhle věci zajímají, věří na ně nebo tak vůbec.:)

11 Alice-chan Alice-chan | Web | 13. dubna 2011 v 17:28 | Reagovat

Já jsem to nemyslela tak že bys někomu něco vnucovala, to určitě ne. Jen se bojím že se objeví někdo kdo začne urážet a neustále otravovat. Protože vidí svět jinak.
Sama jsem se naučila kvůli takovým lidem o podobných tématech mlčet. Téměř nikdy a s nikým o tom nemluvím. Většinou se tvářím že nic takového ,,nadreálného" neexistuje a snažím se držet odstup. Ostatní to většinou buď nepochopí, nebo to zrovna odsoudí. Případně jsou tu lidi co se budou hádat.
Přijde mi, že člověk který se otevře je daleko zranitelnější a lidi mu snáze ublíží. I když jim přímo neřekne o těchto věcech.

12 Stalker Stalker | 13. dubna 2011 v 18:21 | Reagovat

[11]: Dobrý den. Musím říci, že to vidím velmi podobně.

[8]: Obdivuji tvou odvahu. O těchto věcech mluvím jen s velmi dobrými přáteli a i tak jen málo. Přezto mne považují za poněkud bláznivé stvoření. Doufám, že občasná návštěva z mé strany nebude na obtíž. Je to jen zvědavost nad tím, jak někdo jiný vnímá věci co jsou k vidění pro ty, kteří vidět chtějí.

13 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 14. dubna 2011 v 11:37 | Reagovat

[9]: Neadirian: Tak ono jistě nemá cenu zrovna toto téma načínat před lidmi, které to očividně nezajímá. Máš obrovské štěstí že jsi našla tak skvělého přítele. Sice to bylo jen velmi málokrát, kdy jsme s Kirou a dalšími přáteli seděli někde a povídali si, ale i to stačilo na to, abych poznala, že je to velmi moudrý člověk (a taky má brutální smysl pro humor XDD). S poslední Tvou větou bohužel musím souhlasit, ačkoli poslední dobou pozoruji, že se to hodně mění... spousta lidí se jen bojí na toto téma hovořit, ne že by nevěřili vůbec.
[10]: Raven: Nápodobně :) Budu ráda, když se zapojíš i do debaty. Jsem vážně mile překvapena, kolik kladných reakcí se tu objevilo (O_o)
[11]: Alice-chan: Ah, děkuji za vysvětlení. Zatím jsem se nesetkala s tím, že by mě kvůli tomu někdo odsuzoval. Když si někdo bude myslet, že říkám kraviny, má právo si to myslet. Každý má právo na svou víru, i kdyby tou vírou bylo "nevěřit v nic". Až se objeví někdo, kdo bude mít nejapné poznámky, tak to teprve začnu řešit, podle situace. Jedna věc je debata dvou různých názorů, druhá věc jsou čisté urážky. S tím posledním odstavcem, co jsi napsala, musím bohužel souhlasit. Je pravda, že se otvírám a bojím se, cítím se zranitelně. Bolí to a jsem nejistá, ale... víš, když strom na jaře nepodstoupí tu bolest a nevypučí své listy ze svého nitra, zemře. Stejně tak, když se člověk schovává za masku a není tím, kým se cítí být, umírá, nežije.
[12]: Stalker: Děkuji za Tvou přízeň, budu ráda, když mé články budeš číst a občas dokonce i přihodíš nějaký ten názor. :)

14 Alice-chan Alice-chan | Web | 14. dubna 2011 v 18:10 | Reagovat

Když teď tak koukám na to co jsi psala o tom stromu - připadá mi že se snažím umořit svůj strom...

15 Skullka Nika Elricová Skullka Nika Elricová | E-mail | Web | 19. dubna 2011 v 20:03 | Reagovat

Názor třetí strany:
Přiznám se, že o téme Bůh nebo víra se nezajímám (možná je to taky mým věkem) a nemyslím si, že na tyhle věci budu mít stejný názor, ale moc ráda si počtu. ^^
Na mě se taky lidé dívají mírně divně, když občas začnu rozebírat svoji životní filozofii nebo teorii o osudu... Nevím, jestli mám ty lidi, kteří nad podobnýma věcma vůbec nepřemýšlí (a to nemyslím jen tohle, myslím celkově lidi, co se o věci nezajímají příliš do hloubky) litovat a nebo jim závidět.

16 Hikaru Hikaru | 20. dubna 2011 v 0:57 | Reagovat

Tak to mě bude zajímat (^^). V "reálu" ses o tom zmiňovala jen trochu...

17 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 20. dubna 2011 v 9:33 | Reagovat

[15]: Skullka: Tak to já chápu, že zrovna na toto téma bude mít každý trochu jiný pohled... to je v pořádku, vždyť jsem to i v článku psala. Ale jsem ráda, že jsou lidi ochotní a zvědaví a na to kouknout i z pohledu jiné osoby, ačkoli s tím třeba bytostně zcela nesouhlasí.

[16]: Hikaru: Nj, já o tom moc nemluvím, to je pravda. A jsem vážně ráda, že Tě to bude zajímat! *hugs* Bychom si na to mohly i někdy popovídat, jenže to je téma, na které musí být "správná atmosféra"...

18 Hikaru Hikaru | 20. dubna 2011 v 10:20 | Reagovat

Jasně! (^^)
A já vždycky nakecám moc blbostí na to, aby nějak správná atmosféra měla šanci stihnout vyrůst, co? (^^)"""

19 Kendra Kendra | 20. dubna 2011 v 16:06 | Reagovat

Velmi tě obdivuji za to, že jsi o takových věcech začala psát. Já opravdu nemám s kým na podobná témata mluvit - bojím se, že se mi čtenáři nebo i přátelé vysmějí. Nezažila jsem nic tak intenzivního jako ty, ale taky mám svoji trochu zvláštní životní filosofii.

Jen tak dál, určitě se sem budu vracet :)

20 kk kk | 20. dubna 2011 v 16:28 | Reagovat

Pet-chan, já jsem moc ráda, že tady tuhle rubriku budeš mít. Mě hřeje pocit, že nejsem jediná "čarodějnice" mezi lolitami (dobře, vím ještě o jedné..) a moc ráda si Tvé články budu číst. Často se mi stává, že mi lidi nerozumí, když o něčem takovém začnu mluvit.Když začnu naprosto vážně řešit existenci paralelních vesmírů, protože z vlastní zkušeností vím, že tady jsou. Nemám dar vidění jako ty, já spíš jenom cítím a vím. A především se o tajemno a podstatu světa strašně zajímám:) A taky o duchy, démony a astrální bytosti, ale to už o mě spousta lolit ví, protože je občas straším :))

21 Proxima Proxima | 20. dubna 2011 v 17:46 | Reagovat

Obdivuji, že o tom budeš psát, já bych si na to netroufla...
takové věci si píšu pro sebe, do deníku, knihy si rozebírám taky jen pro sebe... prostě by mě to vypisovat veřejně asi deptalo, protože když se lidem nelíbí šaty, je to celkem jedno, ale aby se do mě někdo případně pustil kvůli něčemu, co si skutečně přesvědčeně myslím, to bych asi snášela těžko... takže doufám, že Tobě tady žádní zlí lidé ošklivě komentovat nebudou...

22 Pepča Pepča | 20. dubna 2011 v 20:12 | Reagovat

Byť na Boha v pojetí jakémkoliv nevěřím (ale víru v sobě mám, jen ne v "Boha"), tak se vážně na tyhle články těším, zvlášť z tvého pohledu mi to vždycky něco dá :)

23 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 21. dubna 2011 v 9:37 | Reagovat

[18]: Hikaru: Haha, tak nějak XD Ty jsi vždycky plná vtípků a historek, to se pak k vážnému tématu přechází blbě XD

[19]: Kendra: Děkuji! No, já také nemám o tomto moc s kým mluvit... teda krom přátel "z jiného světa"... hlavně mi bohužel přijde, že spoustu lidí toto téma nezajímá a nechci je nudit XD

[20]: kk: To já o Tobě vím. Kéž by byl čas a příležitost si někdy někde sednout a probrat to i osobně!

[21]: Proxima: Chápu Tvůj pohled na věc. Ale osobně si myslím, že je to podobné jako s těmi šaty. Někdo má rád černou, někdo růžovou - a pro preferenci barvy není nikdo lepší ani horší člověk. Stejně tak může mít jeden naprosto odlišný názor na Boha než ten druhý, ale to taky neznamená, že jeden je úžasný a má pravdu a druhý je blb a pravdu nemá.

[22]: Pepča: Tak ono je jedno, jak to jeden pojmenuje... někdo říká "bůh", jiný "příroda", "vesmír" nebo "svět"... na pojmenování nesejde.

24 Pepča Pepča | 21. dubna 2011 v 11:40 | Reagovat

[23]: A víš... to máš vlastně pravdu :)

25 Stalker Stalker | 28. dubna 2011 v 6:40 | Reagovat

Není ani malounko hezké vyprávět žíznícím o chladivé, jiskřící vodě a nechat je dál vláčet se pustou pouští...

26 Petra Éliarosa Petra Éliarosa | 2. května 2011 v 10:29 | Reagovat

[25]: Omlouvám se... ale mám teď šíleně moc práce, připravuji prodejní stánek na Animefest (co je tento víkend) a na psaní nemám vůbec čas... ano, možná nějak sesmolím jednoduchý článek o módě, aby tu nebylo mrtvo, ale ne článek do této rubriky... na to musím mít čistou hlavu, abych nepsala blbosti.

27 kilari-san kilari-san | E-mail | Web | 11. ledna 2012 v 20:44 | Reagovat

jak se otevírá to třetí oko?+moc pěknej článek!+ty je FAKT vidíš?+pátek bude třináctýho!+těším se,bo s kámoškama se sejdem a budeme....no...kecat a kecat o nadpřirozenu

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.