Srpen 2010

Psychadelický čaj

11. srpna 2010 v 22:00 Mad Tea Party
Vlastně to byl naprosto normální čaj s velmi neobvyklou přísadou. Zelený citronový čaj... podávaný pod přístřeškem ze špinavé, oranžové plachty. A to světlo, co tou plachtou procházelo, bylo tou tajemnou přísadou, která dělá na hladině zázraky.

Viděli jste někdy na cestě duhový benzínový flek? A dokážete si jej představit na čaji? Když ze lžičky ukápla kapka, celá hladina se rozvlnila, do spousty malých barevných kroužků... duhově se leskly a třepetaly, zanikaly a objevovaly se nové. A jak hladina pomalu ustávala, barevné prstýnky se ponořily do hloubky čaje a hladina zůstala celistvá.

A když lžičkou v čaji zamícháte, celá se duhově roztočí a pak z ní vykouknou očka malého čajového démonka - dvě duhové bublinky. Točí se kolem, jak se mu motá hlava a kolem něj se třepotají barvičkaté vlnky. Je to tak šíleně roztomile legrační! Kouká na vás tím hypnotickým pohledem, obklopený šílenou psychadelickou duhou. A pak nejednou - hops zase pod hladinu, a zůstane po něm jen ta duha.

Nu počkat počkat, zamícháme čajem znovu, ať nám neutíká. Zase vykoukne - a ejhle, teď má očiček sedm! Všechny malinkatý bublinkatý lesklý a duhový! Tančí kolem dokola a  zase kolem dokola na šíleně barvičkatý hladině.

Musím se mu hlasitě smát a cítím se jak v nesmyslné duhové Říši Divů.

(A lidi pořád nedokážou pochopit, proč si místo alkoholu dávám raději čaj, a tvrdím, že je to tisíckrát lepší, než se ožrat.)

Dívka z ložnice, Dívka ze sochařské dílny

3. srpna 2010 v 22:34 Knihovnička
Nakamura Asumiko je mou nejoblíbenější autorkou mang. A není to jen proto, že často kreslí mangy o lolitkách, ale hlavně pro pocit, který z jejích mang mám.

Rozhodla jsem se jednu vám přeložit.

Snad se bude líbit:)


Manga pod perexem.